ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) ПО МОЛОЗЬКОМУ ЛІЦЕЮ МОЛОГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».
2. Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню).
3. Заявниками можуть бути здобувачі освіти, їх батьки/законні представники, працівники та педагогічні працівники закладу та інші особи.
4. Заявник забезпечує достовірність та повноту наданої інформації.
Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Здобувачі освіти, працівники та педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов’язані повідомляти керівнику закладу.
Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданих заявниками заяв про випадки булінгу (цькування) (далі – Заява). Заяви, що надійшли на електронну пошту закладу отримує секретар, яка зобов’язана терміново повідомити керівника закладу та відповідальну особу.
Подання заяви про випадки булінгу (цькуванню)
1. Якщо профілактичні заходи не допомогли і дитина все ж стала жертвою булінгу (цькування), батьки повинні повідомити про це вчителя і шкільного психолога;
2. Особа, що отримала заяву, повідомляє у терміновому порядку директору (адміністрації) школи про випадок, що стався, та про надходження заяви;
3. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):
- невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);
- за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;
- повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;
- повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;
4. Директор школи приймає рішення про проведення розслідування та визначення уповноважених осіб;
5. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор ліцею створює наказом Комісію з розгляду випадку булінгу (цькування) та скликає засідання протягом 1 робочого дня.
6. Склад Комісії: Голова – Коваль Т.Г.; заступник директора з ВР – Удуденко І.О; практичний психолог – Кожухар О.А; соціальний педагог – Бондаренко І.В.; та класний керівник класу, в якому навчається учень, що зазнав цькування, батьки дитини, що постраждала та батьки булера.
7. Комісія, провівши розслідування ситуації у триденний строк інформує директора закладу про результати розслідування. Якщо доведено, що факти, наведені у заяві є булінгом (цькуванням), то директор повідомляє управління освіти громади, ювенальну поліцію та Службу у справах дітей про випадок.
8. Також Комісія розглядає причини, що призвели до ситуації та складає план профілактики булінгу по навчальному закладу з охопленням всіх суб’єктів освітнього процесу та визначеними контрольними термінами.
9. У разі, якщо комісія не класифікує даний випадок як булінг(цькування), а постраждалий не згоден з цим рішенням, він має право звернутися до органів Національної поліції України.
10. Контроль за виконанням наданого плану директор школи залишає за собою.