Історична довідка
У зарубіжних виданнях (1915р.) згадується с. Молога, в якому знаходилися дача Я.П. Маріні, корчма з трактиром та 3-5 хатин-хуторів. Школи не було. Церковна школа (1920р.)була в с. К.Міст.
Дітей навчали тільки російською мовою. Одиниці моложан мали змогу відвідувати школу до 2-3 класу. Продовжувати навчання дітей було не під силу навіть власникам 20 десятин землі. Читати і писати в селі міг не кожен десятий.
Після визволення нашого краю від німецько-фашистських загарбників у 1944 році 24 серпня в с. Молога була відкрита початкова школа.
Початкова школа працювала в простій селянській хаті. Одне приміщення (селянська хата) булорозташоване на березі Дністровського лиману (теперішнє село Садове). Друге приміщення школи знаходилося в центрі села (теперішня зупинка “Стара пошта”).
Першими вчителями були: Островський Григорій Сидорович (завідуючий школою), Гура Агаф’я Іванівна, Заморецька Марія Федорівна, Біла Олександра Сергіївна, Володіна Марія Василівна, Сокуренко Галина Павлівна. Складати екзамени діти ходили в с. Семенівну. Подальшу освіту діти здобували в с. Випасне. У грудні 1946 року відкрилася вечірня школа для неписьменних.
В 1971 році на території с. Молога була відкрита Молозька восьмирічна школа. Це була не типова школа. Житловий двоповерховий восьмиквартирний будинок був переобладнаний під школу. Директором був призначений Заволокін Федір Олексійович (1971р.). У школі - 11 класних кімнат, майстерня, учительська. Кількість учнів складала 210 чоловік.
Розбудовується радгосп «Лиманський», збільшується численність населення і збільшується кількість учнів. Виникає потреба в розширенні школи. В 1987 році переобладнали сусідній двоповерховий будинок під другий корпус школи. У цей час у школі працюють гуртки, учні займають призові місця на обласних змаганнях ЮІР.
Влітку працюють виробничі бригади в радгоспі “Лиманський” і колгоспі ХХІІ з’їзду КПРС. Учні, нагороджені путівками за старанність і наполегливість у праці, побували в багатьох містах СРСР.
З 1978 року постає питання про будівництво нової, більш просторої школи. Кількість учнів зростає до 402 чоловік. З 1987 року навчання у початкових класах проводиться в дві зміни. Адміністрація школи, батьки і учні звернулись до депутата Верховної Ради України, Гончара Василя Антоновича з проханням допомогти побудувати школу. В 1996 році новий двоповерховий корпус відчинив свої двері. За період з 1975 по 2007 роки неповну середню освіту отримали 1360 чоловік. З 1973 року 53 учні закінчили неповну середню школу на відмінно, 8 чоловік отримало золоті медалі, 3 – срібні.
17 випускників працюють в школі.
Нині в школі навчається 371 учень.
Музейні кімнати в Молозькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були відкриті у 1999 році. Пошуково-дослідницька робота почалась ще у середині 70-х років минулого сторіччя. Впродовж цих років створено певний фонд етнографічних та історично-краєзнавчих пам’яток села, які мають культурно-виховне значення, а також допомагають активізувати зацікавленість учнів історією, культурою, побутом жителів свого села, дозволяють використовувати нетрадиційні форми музейного впливу на учнівську аудиторію, проводити просвітницьку роботу серед населення с. Молога, с. Садове. У 2006 році музейні кімнати отримали статус історико-краєзнавчого музею. Музей заснований на основі архівних документів, історичних свідчень та довідок, спогадів мешканців сіл Молога, Садове, а також експонатів, зібраних учителями, учнями школи, жителями сіл Молога і Садове, членами етнографічного гуртка.